Archiwum
Kontakt
Parafialny Klub Sportowy "Unum" Babice
37-754 Babice 54; tel. 16 671 12 12
pksunum@wp.pl

Dla ducha

„Niebo istnieje naprawdę” – Todd Burpo oraz Lynn Vincent

„Świat próbuje nam wmówić, że życie kończy się wraz ze śmiercią, ale wierzę głęboko, że po przekroczeniu progu śmierci istnieje inna rzeczywistość. Nowe życie, ale w innym wymiarze. Ta książka pozwoliła mi odkryć tę prawdę na nowo, jest głęboka, poruszająca, autentyczna i prawdziwa. Odsłania to, co niewidoczne dla oczu. Opisana momentami z dziecięcą naiwnością, ale to właśnie jest jej atut. `Niebo istnieje… Naprawdę!`, bo bez nadziei na niebo … czym byłoby nasze życie?” Ewa Błaszczyk

Jak wiara zmieniła moje życie

Jest to podtytuł bardzo frapującej autobografii byłego modela, obrońcy Juventusu Turyn i reprezentacji Włoch Nicoli Legrottaglie “Złożyłem obietnicę”. Nicola opowiada o swoim życiu piłkarskim, młodzieńczych marzeniach, “życiu piłkarskiego światka”, upadkach i radościach, o tym, co ważne i najważniejsze. Piłkarz, dokonując swoistej spowiedzi z dotychczasowego życia, z pokorą i wrażliwością, zachęca do podążania drogą, która ma sens. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa “Jedność” w 2010 roku. Można ją zakupić drogą internetową.

 

Warto nabyć!

W naszej  Klubokawiarnii można zakupić książkę Doroty Lekkiej „Zespół kościelno-plebański w Babicach. Historia i opis zabytków”. Na 200 stronach znajdziemy m.in. chronologicznie zarysowaną historię parafii, najważniejsze wydarzenia z jej dziejów, blisko 100 kolorowych zdjęć w/w zabytkowego zespołu sprzed i po renowacji, wnikliwy opis wszystkich zabytków połączony z pogłębioną interpretacją. Są w niej także wzmianki o naszm  Parafialnym Klubie Sportowym Unum. Naprawdę warto!

 

Modlitwa za drużynę

Panie Boże, który chcesz, abyśmy żyli we wspólnocie i w niej zmierzali ku szczęściu. Dziękuję Ci za moją drużynę; za działaczy, za trenerów, za tych, którzy troszczą się w różnoraki sposób o cały zespół, pracują dla jego dobra. Proszę Cię Panie, uczyń z naszej drużyny prawdziwą wspólnotę cieszącą się z bycia razem, rozumiejącą się na boisku i poza nim. Daj nam takiego ducha, abyśmy wspólnie umieli cieszyć się ze zwycięstw bez poniżania rywala i smucić po porażce bez jakichkolwiek pretensji patrząc z optymizmem w jutro. Amen.

 

 

 

Modlitwa na ławce rezerwowych

Panie Boże, (ponownie) znalazłem się na ławce rezerwowych. Daj mi umiejętność zrozumienia, że ten ruch trenera jest dobry dla całego zespołu. Daj mi odpowiednią pokorę, abym umiał zaakceptować jego decyzję i abym nie poddawał się w dążeniu do rozwijania swoich umiejętności piłkarskich. Zabierz ode mnie zazdrość i spraw, abym umiał się cieszyć z sukcesu mojej drużyny i smucić jej niepowodzeniami. Amen.

 

 

Modlitwa przed meczem

Panie Boże. Przede mną kolejny mecz. Ty znasz mój trud włożony w ostatnie treningi. Pomóż mi rozegrać dobre zawody, abym nie zawiódł kolegów z drużyny i kibiców. Ustrzeż mnie od kontuzji. Spraw, abym nie pozbawił zdrowia żadnego z rywali. Amen.

 

 

Modlitwa po meczu

Panie Boże, dziękuję Ci za dzisiejszy mecz, za wszystkie doświadczenia wyniesione z zakończonego spotkania. Dziękuję za zdrowie, które zachowałem. Przepraszam za jakiekolwiek złe zachowania z mojej strony, którymi może sprawiłem komuś przykrość. Amen.

Modlitwa sędziego

Panie Boże, Sprawiedliwy Sędzio, który będziesz nas sądził z każdego czynu – dobrego i złego. Dopomóż mi, abym umiał być obiektywny w moich decyzjach, abym nie skrzywdził żadnej drużyny i żadnego zawodnika. Spraw, aby w tych zawodach zwyciężyły piłkarskie umiejętności i uczciwa gra. Otwórz moje oczy i oświeć umysł, abym nie wypaczył wyniku tego spotkania. Amen.

 

 

Modlitwa przed treningiem

Panie Boże, zdaję sobie sprawę z tego, że tylko solidnie pracując mogę cieszyć się z wyników. Pomóż mi dobrze, bez kontuzji przepracować ten trening słuchając rad trenera. Daj mi siły, abym nie unikał wysiłku i nie osłabiał zespołu stając się słabym jego ogniwem. Pozwól mi cieszyć się obecnością partnerów z drużyny i budować dobry, pełen radości, przyjaźni klimat. Spraw, abym czerpał radość z każdego treningu i doskonalił swoje umiejętności. Amen.

 

 

Modlitwa po treningu

Panie Boże. Dziękuję Ci za chwile wysiłku podjętego przed chwilą dla dobra mojej drużyny, bo nie chcę być pasożytem, który żeruje na pracy i czasie poświęconym przez innych. Dziękuję za każdy krok w moim rozwoju fizycznym, sportowym, duchowym, który dokonał się przed chwilą. Mam nadzieję, że dzisiejszy trud zaowocuje w najbliższym meczu, a Ty mi w tym dopomóż. Amen.