Kulminacyjnym momentem obchodów dekady istnienia naszego stowarzyszenia była niedziela (29.06). Centralnym wydarzeniem była Msza święta (o godz. 15,00) koncelebrowana przez sześciu księży: Stanisława Siuzdaka, Dariusza Szylara, Pawła Hałasa, Marcina Wilka, Sławomira Jakubowskiego i Kamila Gniwka. Ks. Stanisław przypomniał krótko cel założenia i istnienia PKS Unum Babice, jego niełatwą ale owocną  historię oraz zachęcił do solidarnej troski o jego przyszłość, która możliwa jest dzięki jedności w działaniu. Po godz. 16,00 na specjalnie zmontowanej scenie obok stadionu wystąpił ludowy zespół taneczny z Trójczyn, a o godz. 17,00 rozpoczął się mecz piłki nożnej pomiędzy dawnym i nowym Unum. W Unum „przemyskim” (pierwsze 5 lat) wystąpili następujący zawodnicy: Tomasz Ziemiański, Marcin Wróbel, Marcin Sobol, Tomasz Łybacki, Krzysztof Wanat, Piotr Korytko, Łukasz Zawadzki, Czesław Palczak, Marek Pawłowski, Łukasz Pawłowski, Łukasz Ziemiański,  Mateusz Staszkiewicz, Tomasz Jawniak, Piotr Wanat, Andrzej Cempura, Andrzej Osypanka oraz Stanisław Siuzdak (w drugiej części meczu). Unum „przeworskie” reprezentowali: Ireneusz Ślączka, Maciej Chruściki, Mateusz Chruściki, Jacek Karnas, Piotr Staszkiewicz, Jakub Urban, Paweł Jureczko, Kamil Gniwek, Sławomir Jakubowski, Damian Sebzda, Konrad Beń, Michał Sycz, Mateusz Pawłowski, Bartłomiej Staszkiewicz, Mateusz Koczenasz, Grzegorz Liszka oraz Stanisław Siuzdak (w pierwszej połowie spotkania). Mecz prowadzony przez sędziów z OZPN w Jarosławiu zakończył się wysokim remisem 7:7, do przerwy prowadziło „młodsze” Unum 5:3. Mecz oglądało ok. 500 kibiców.  Jednocześnie prowadzone były różne zabawy i konkursy dla najmłodszych. O godz. 19,00 miało miejsce wręczenie okolicznościowych  statuetek wszystkim osobom zasłużonym dla istnienia i rozwoju PKS Unum (działacze, sponsorzy, zawodnicy). Na spotkaniu pojawili się również reprezentujący OZPN w Jarosławiu Poseł RP i Prezes Związku Mieczysław Golba oraz sekretarz  Józef Kowal, którzy wręczyli zasłużonym działaczom Klubu (Kazimierz Trojan, Janusz Chruściki, ks. Stanisław Siuzdak, Zbigniew Korytko) pamiątkowych oznak Podkarpackiego i Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Sami także otrzymali statuetki za wkład w istnienie naszego Klubu. Najwierniejsi kibice uhonorowali specjalnym pucharem i tablicą odchodzącego z parafii po 12. latach posługi i 10. latach działalności w stowarzyszeniu ks. Stanisława Siuzdaka. Od godz. 20 do 01,00 w nocy trwała w najlepsze przy muzyce zespołu „Fenix” zabawa taneczna. Nie przerwał jej nawet dość ulewny deszcz. Licznie zgromadzeni głównie młodzi ludzie w kulturalny sposób bawili się dzieląc w pewien sposób radość z faktu obecności mającego już 10 lat „futbolowego dziecka”. Aby nie ustać krzepili siły korzystając ze zorganizowanego  cateringu. Wszystkim, którzy przyłożyli do tego wydarzenia rękę, serce, siły, czas i otworzyli kieszeń składamy serdeczne podziękowania.